Bramy rolowane mają zwartą konstrukcję, co wpływa na zmniejszenie wymaganego miejsca wokół otworu, zachowując parametry ogniowe do EI60. Jednocześnie wysoka estetyka i możliwość doboru bramy w każdym kolorze RAL zadowala najbardziej wymagających klientów.
BUDOWA
Przeciwpożarowe bramy rolowane składają się z następujących elementów:
- płaszcza bramy, złożonego z paneli z tworzywa
- prowadnic bocznych,
- wału nawojowego,
- rolek prowadzących górnych,
- linek łączących płaszcz z wałem nawojowym,
- konsoli do mocowania napędu elektrycznego,
- blokad elektromechanicznych
Każdy panel bramy zbudowany jest z odpowiednio ukształtowanego profilu z PCV. Wypełnienie paneli stanowią dwie listwy drewniane otoczone szczelnie ogniochronnym materiałem izolacyjnym. Panele bramy w pozycji otwartej nawinięte są na wał zamocowany na wspornikach. W bramach rolowanych standardowo stosowany jest napęd elektryczny 400V prądu zmiennego, który mocowany jest z prawej (standard), bądź lewej strony wału (o ile zostało to uzgodnione). Panele bramy standardowo wykonane są w kolorze zbliżonym do: RAL 7035
ZASADA DZIAŁANIA
Otwieranie i zamykanie bramy odbywa się za pomocą silnika głównego 400V prądu zmiennego. W przypadku zagrożenia pożarowego centralka uruchamia silnik pożarowy 24V prądu stałego zintegrowany z napędem głównym i panele bramy zamykają przejście między strefami pożarowymi. W przypadku braku zasilania możliwe jest ręczne otwarcie bramy za pomocą korby.